Články

Pri nákupe z pohodlia domova alebo v našej predajni Domáce Potraviny vám prinášame to najlepšie, čo ponúkajú naši slovenskí farmári a malí regionálni producenti. Jednoducho ponúkame celé Slovensko na vašom tanieri.
S našimi farmármi sa poznáme osobne, navštevujeme ich výrobu, vieme, čo do produktov dávajú. Môžete sa tak spoľahnúť na jedinečné chute a vône našich mliečnych špecialít, zaručenú kvalitu a zdravé zloženie bez zbytočnej chémie.
Naši farmári nielen vyrábajú poctivé kvalitné potraviny, ale vo svojich výrobkoch používajú to, čo sami zasadili a zasiali na svojich poliach, alebo čo vychovali na svojich pasienkoch, lúkach a dvoroch. Preto ich výrobkom dôverujeme.
Slnko a čerstvý vzduch v pohári prinášajú skvelí slovenskí vinohradníci a sadovníci. Pri ich nápojoch si môžeme byť istí kvalitou, skúsenosťami, každodenným úsilím a hlavne láskou, ktorú vkladajú do každej kvapky svojich produktov.
Chcete, aby boli vaše deti zdravé, silné a odolné? Doprajte im kvalitné potraviny. Radi vám v tom pomôžeme. Dlhodobo spolupracujeme s množstvom fariem, malých rodinných výrobní, či sadov po celom Slovensku. S našimi dodávateľmi sa poznáme osobne, navštevujeme ich výrobu, vieme, čo do produktov dávajú, a preto im dôverujeme.
Lahodnou chuťou a príjemnou vôňou sa pýšia syry tatranskej farmy Východná. Jedinečné, nefalšované produkty z domáceho ovčieho alebo kravského mlieka splnia aj tie najtajnejšie sny náročných gurmánov. Sú vhodné na prípravu šalátov, studených mís, do teplej kuchyne či k zlatistému vínu.
Kto má rád chuť poctivej klobásky, sa určite nezaobíde bez mäsových výrobkov a údenín z rodinnej firmy Štefan Knižka z Popradu. Poctivá mäsiarska výroba sa v tejto rodinnej firme traduje už celé generácie.
Pani Gabriela Čechovičová už 20 rokov v dedinke Jarná neďaleko Cífera pestuje mak a zásobuje ním širokú verejnosť Slovenska. Tento kvalitný mak ručne zbiera, perie a suší.
Z malebnej obce Kravany nad Dunajom s bohatou históriou vám prinášame jedinečné 100% jablčné šťavy, v ktorých krásne cítiť silu slnka južného Slovenska. Pri šťavách z Južných sadov sa môžete tešiť na skvelú chuť a krásnu vôňu.
Tradičný slovenský med, množstvo druhov a príchutí, krásne balenia aj macko pre deti, či klasická medovina - to všetko nájdete medzi výrobkami CERA MEL rodiny Grgulovcov. Manželia Zdenka a Dušan žijú už takmer 10 rokov v dedinke Choč pri Zlatých Moravciach spolu so včelami zo 75 úľov.
Dlhoročná tradícia chovu oviec, poctivá práca viacero generácií poľnohospodárov, ručné spracovanie a zaručená kvalita – to všetko nájdete v ovčích syroch z Nemšovej.
Ovčie a kozie jogurty zo Štálika patria medzi slovenské potravinárske delikatesy, ktoré sú bohaté na vitamíny a priaznivo vplývajú na fyzickú kondíciu človeka.
Príjemné osvieženie prináša slovenský jablčný "SIGELSBERG CIDER" vyrábaný na základe rodinnej tradície zo Štiavnických Baní. Tento cider je charakteristický výraznou chuťou a vôňou po jablkách, krásnou zlatou farbou a bohatým obsahom významných prírodných látok.
Úsmev na detskej tvári jednoznačne vykúzli neopakovateľná chuť jogurtov Gader. Ich biela, čokoládová, jahodová a čučoriedková príchuť získali najvyššie ocenenie v oblasti kvality - Značku kvality SK Gold.
V malebnom prostredí Bielych Karpát sa už viac ako 2 desaťročia venujú v Agrofarme Červený Kameň poľnohospodárskej výrobe a mliekarenstve, ktoré ťažia z dlhoročných tradícií regiónu.
Jedinečnou výrobou paštét a lahodných mäsových nátierok sa pýši rodinná firma VEPI zo šalianskeho regiónu. Za týmito vysoko kvalitnými produktmi stoja najmä tradičné domáce receptúry a kvalitné hovädzie, bravčové, hydinové, divinové alebo jahňacie mäso.
Populárni pekári z Framipeku zo Šenkvíc dlho hľadali kvalitné džemy bez chémie, ktoré by mohli používať do svojich pekárskych výrobkov. Keďže nenašli také, ktoré by spĺňali ich náročnú predstavu o kvalite, začali si ich vyrábať sami.
Čerstvé a vysoko kvalitné slepačie vajíčka ponúka slovenská bio Farma Rovinka pri Bratislave. Jej produkty sú výsledkom nielen šikovných ľudských rúk, ale aj ekologického poľnohospodárstva.
Kto má rád niečo sladké pod zub, alebo dbá na to, aby doprial svojim deťom zo sladkostí len to najlepšie a bez chémie, je určite na správnom mieste. Výhradne ručne spracované, len z prvotriednych a zdravých ingrediencií, to všetko ponúkajú naše domáce cukrovinky a čokolády.
Vinári z Movina kladú dôraz na zachovanie tradičných odrodových vlastností jednotlivých ponúkaných vín. Vo vínach sa krátkym archivovaním naplno rozvinie odrodový charakter a široká plejáda chuťových a aromatických tónov.

Stránky