Lahodná syrová chuť z bio Farmy Východná

Lahodnou chuťou a príjemnou vôňou sa pýšia syry tatranskej farmy Východná. Jedinečné, nefalšované produkty z domáceho ovčieho alebo kravského mlieka splnia aj tie najtajnejšie sny náročných gurmánov. Sú vhodné na prípravu šalátov, studených mís, do teplej kuchyne či k zlatistému vínu. 

Syrošík, oštiepok, syr HORAL alebo ťahaničky sú poctivé biovýrobky bez pridaných rastlinných tukov a farbív. Vyrábajú sa z mlieka s bohatým obsahom až 4,3%  živočíšneho tuku a 3,5% bielkovín.

Horal je horským zrejúcim syrom, extra vyzretým s jedinečnou vôňou. Je slonovinovej farby a má príjemne vyvinutú plnú chuť, na konci jemne pripomínajúcu oriešky. Ťahaničky sú zasa ručne formované syrové nite s pridaním minimálneho množstva soli.

Jedinečnou kvalitou sa pýšia parené syry, ktoré sú údené studeným dymom tvrdého dreva. 

Majú typický, nezameniteľný oblý tvar šišky. Oštiepok je syrom s bohatou históriou a stále patrí na Slovensku medzi tie najobľúbenejšie.

V mliečnych výrobkoch farmy Východná sa zhmotňuje práca ľudských rúk, staré liptovské tradície, čerstvý tatranský vzduch a pastviny plné liečivých bylín. Svojou vôňou, farbou a konzistenciou sú produkty farmy Východná ozajstnou delikatesou a kulinárskym pôžitkom.

Súvisiace výrobky

Cena: 4,18€
Cena: 4,41€
Cena: 2,99€