Mliečne výrobky Gader – záruka prvotriednej kvality

Úsmev na detskej tvári jednoznačne vykúzli neopakovateľná chuť jogurtov Gader. Ich biela, čokoládová, jahodová a čučoriedková príchuť získali najvyššie ocenenie v oblasti kvality - Značku kvality SK Gold.

Tieto tradičné domáce mliečne výrobky pochádzajú z prvotriednych surovín na základe overených receptúr. Mliečne výrobky z Poľnohospodárskeho družstva Gader Blatnica sa vyrábajú jedinečným spôsobom. 

Surové mlieko sa čerpá priamo z dojárne a potrubím prechádza do nádrží, kde sa ďalej spracováva. Lahodné, čerstvé mlieko z malebnej gaderskej doliny tak dodáva jogurtom a zákvasu punc skutočnej kvality. Zákvas má hmotnosť 250 gramov a jogurty 145 gramov.

Mliekareň Gader produkuje mesačne 50 000 litrov mlieka, taktiež vyrába popri jogurtoch aj syry, tvaroh, čerstvý nezrejúci syr a pripravuje výrobu masla.

Pri výrobe tvarohu musí mlieko najskôr skysnúť, čo trvá jeden deň. Následne sa zohrieva v zásobníku a vypúšťa do vane, kde sa odstredí od vody. Syr sa vyrobí dodaním syridla do zmesi, ktorá sa následne zavesí do plachiet, aby mohla stiecť srvátka. Na druhý deň sa syr môže porcovať a baliť.

V Gaderi sa vyrába aj skvelý repkový olej za studena lisovaný. Vhodný je do studenej aj teplej kuchyne. Pri Gaderskom oleji vás čaká krásne prekvapenie, a to nielen jeho lahodná jemná chuť, ale predovšetkým úžasná vôňa hneď po zohriatí. Takéto niečo pri konvenčnom oleji nezažijete. Konečne tak budete vediet, ako vlastne krásne vonia pravý repkový olej.

Výrobky značky PD Gader sú dušou jedného z najkrajších regiónov Slovenska Turiec a symbolom kvality domácej potravinárskej produkcie.

Súvisiace výrobky

Cena: 4,98€
Cena: 0,47€
Cena: 0,47€
Cena: 0,47€
Cena: 0,45€
Cena: 0,47€
Cena: 1,09€
Cena: 3,00€
Cena: 0,47€